סקירה ראשונה של הבלקברי DTEK50 בישראל

המכשיר החדש של בלקברי הושק רק לפני מספר ימים ואנחנו ב BerryIL לא נחים לרגע, והרי אנחנו מביאים לכם את הסקירה המצולמת של הבלקברי DTEK50 ראשונים בישראל ומבין האתרים הבודדים בעולם שכבר הניחו את ידם על המכשיר החדש ומבצעים לו סקירה מצולמת.

על המכשיר כתבנו הרבה, החל מהתכונות שלו,חומרה,מחירים להזמנה מוקדמת ועכשיו זה המקום לסקירה מצולמת בעברית.

תשאירו לנו תגובות כאן בפורום שלנו, פתחו דיונים חדשים עם קוראים אחרים. כנסו לפורום DTEK50.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2309 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.
 • כל קישור שלכם מופיע ככה. רק שלכם.

  • תנסה באפליקציה או דרך המחשב.

  • עלינו על הסיבה לבעיה, זה קשור לתמיכת ערכת הנושא שלנו בעברית. מסתבר שתמיכה בשפות RTL בכלל הוסרה מערכת הנושא. ניתן לעקוף את הבעיה בשלב זה, אך זה יפגע בתצוגה על גבי מחשב.
   אנו פועלים לתיקון הבעיה ומקווים שעד לסופ"ש הקרוב או בתחילת השבוע הבא, נוכל לפתור את זה באופן סופי.

 • האם הוא מתחמם כמו פריב ? או פחות? איך הוא מתנהג מול משחקים או אפליקציות כבדות ?

  • המכשיר לא מתחמם כמו הפריב.מה שהפתיע אותי כיוון שהוא ממש דק.
   לא ניסיתי משחקים איתו באופן אישי, אבל אפליקציות כבדות יחסית כגון Waze או iGo פועלות ממש חלק. בכלל הוא עובד חלק. הייתי בטוח שיהיה הבדל גדול בין הפריב לבינו אבל שמחתי להתבדות. הוא פועל חלק ומהר.
   בכלל, מה שעשיתי כשהגדרתי אותו היה לשחזר בדיוק את כל האפליקציות שיש לי בפריב עליו. רציתי לבבחון אם הוא יחזיק מעמד. ממש הופתעתי מזה שהוא זז חלק.
   הדבר היחיד שהייתה לי בעיה איתו זה שעקב כמות האפליקציות הענקית שמותקנת אצלי, נפח האחסון שלו כמעט ונגמר. התגברתי על זה בעזרת הכנסת כרטיס זכרון קטן של 16GB. דבר יפה במרשמלו זה האפשרות לפרמט את כרטיס הזכרון כהמשך לאחסון המובנה במכשיר. באופן כזה, נוצר לי למעשה נפח אחסון רציף של 32GB (ליתר דיוק 30GB) שאליו הועברו חלק מהאפליקציות. יחד עם זאת, יש לשים לב שאם מפרמטים את הכרטיס לשימוש כחלק מהאחסון המובנה, לא ניתן יהיה חהעביר את הכרטיס למכשיר אחר סתם כך אלא תאלץ לפרמט אותו שוב.
   כמובן שניתן גם לפרמט את הכרטיס באופן רגיל, מה שנקרא לאחסון והעברת תמונות וקבצי מדיה.
   הנה תמונת מסך של איך זה נראה אצלי:

  • ממש תודה !

 • ברשותי Z10, ניתן יהיה להעביר אנשי קשר לDTEK50?

  • לא תהיה בעיה. זה ניתן לביצוע במספר אפשרויות:
   1. במידה ואנשי הקשר משויכים (מסונכרנים) לחשבון מייל כלשהו, כאשר תגדיר את חשבון המייל במכשיר החדש, הם יסונכרנו אליו באופן אוטומטי.
   2. המכשיר מגיע עם אפליקציה מובנית שנקראת BlackBerry Content Transfer. אתה יכול להוריד את אותה אפליקציה מחנות האפליקציות ב-Z10 ולבצע העברת נתונים תוך שימוש באפליקציה על גבי שני המכשירים.
   3. קיימות אפליקציות נוספות המאפשרות העברת נתונים בין מכשירים שונים, פחות הייתי ממליץ לכיוון זה, אך זו גם אפשרות.

   בהצלחה, ואנחנו תמיד כאן לכל שאלה

  • תודה רבה! אני מאד מרוצה מה-Z10 ונאלץ להחליפו בגלל שלא תהיה בקרוב תמיכה בוואטסאפ, שלא לדבר על כך שווייז לא נתמכת מינואר. יש לכך פיתרונים?

  • קשה לי לענות לך תשובה טובה לזה. היו כמה הכרזות על חיפוש פתרונות שונים לתמיכה בווטסאפ. אנו גם יודעים כי לפחות מפתח אפליקציות אחד שוקד על פיתוח חלופה. לא יודע להגיד לך אם אכן יקרה משהו לבסוף. לגבי ווייז, ניתן להשתמש בחלופות טובות לא פחות.

   חבל גם לנו כיוון שלדעת המון משתמשים וגם כאלו בענף הסלולאר בישראל ובעולם, מערכת ההפעלה הייתה אחת הטובות אם לא הטובה ביותר מבין הפלטפורמות הפופולאריות. מה שדפק את העסק זה היעדר בסיס אפליקציות גדול. לפיכך, הכיוון למעבר לאנדרואיד, גם אם לא אידיאלי מבחינתינו ולמרות שאיננו מתים עליו, מתבקש כיוון שהוא פותר את הבעיה.
   אנו מקווים רק כי בעתיד תשלב החברה עוד אפליקציות שלה באופן מובנה במערכת ההפעלה ואז בכלל זה יקל.
   השבוע אמור לצאת עדכון לאפליקציות המובנות של החברה במכשיר וזה יביא איתו 2 דברים חשובים מאוד:
   1. החלפת שפת ההקלדה באופן קל (החלקה על מקש הרווח במקלדת הוירטואלית וקיצו המקשים alt+enter במקלדת הפיזית) סוף כל סוף מגיעה!!!!
   2. מי שמכיר והתנסה ב-Hub במכשירי BB10 בוודאי מתגעג לתנועת ה"צביטה" (pinch) הגורמת לסינון ותצוגת פריטים שלא נפתחו /נקראו בלבד. גם זה מגיע בעדכון הקרוב!!!

   אמור לצאת בתחילת שבוע זה (מקווה שמחר או בשלישי) בחנות Google Play Store

  • תודה רבה על התשובה הממצה!