רבעון 4 הסתיים לו,הדיווח בעוד כחודש. מכשירים OUT, תוכנה IN

בתאריך ה 29.2 הסתיים לו הרבעון ה-4 של שנה פיסקלית 2016, ובראשו צפוי לעמוד המהפכה הסופית של בלקברי. חטיבת המכשירים OUT וחטיבת התוכנה IN. בלקברי שינתה את המבנה שלה מהחברה שהייתה בתקופת הזוהר של לזארידיס ובלאזילה.

חטיבת המכשירים OUT, הכוונה היא כמובן לא לסגירת החטיבה אלא לכך שהיא לא העיקרית יותר בחברה. חשוב מאד להפנים שאת בלקברי והעמוד בראשה, עולם המכשירים מעניין פחות מעולם התוכנה. אם הוא יעשה מזה כסף, מה טוב, אך לא על זה הוא בונה את התוכנית העסקית של בלקברי לשנים הקרובות. ועל כן בתוצאות הרבעון סביר להניח שלא נזכה להתייחסות של כמות מכירות ונקבל איזה משפט שיודיע בערך על בין 500 אלף ל 600 אלף מכשירים בממוצע הכנסה של $350 וזה יהיה טוב. פחות טוב מרבעון קודם.

חטיבת התוכנה IN, בלקברי בשנה האחרונה עושה הכל כדי שנפנים שהיא חברת תוכנה. עם רכישת WatchDox ו Good וממש לאחרונה גם חברת ייעוץ בנושא CyberSecurity, מכאן תגיע ההכנסה של בלקברי בשנים הקרובות. עולם ה IOT משווע לכלים של בלקברי בתחום אבטחת המידע כדי לשמור על מכוניות העתיד, וכל המוצרים המחוברים שאנחנו עומדים לראות בשנים הקרובות. אם בלקברי תגיע ליעד 500 מליון הדולר מתוכנה ברבעון הזה, יהיה מדובר בהישג נהדר. הצפי שלי הוא לאזור ה 200 מליון דולר הכנסה מתוכנה ברבעון, עליה מהרבעון הקודם.

המטרה החשובה מבחינת בלקברי כלפי התקשורת תהיה לסיים בהכנסות של מעל 570 מליון דולר, ולהראות עליה בהכנסות מרבעון קודם. לגבי הרווח סביר מאד הוא יעמוד בין (0.2)$- ל $0.1 למנייה. הפסד קטן יותר מהרבעון הקודם.

מבחינת הודעות לתקשורת, בלקברי תודיע שוב בכמה לקוחות BES12 הם זכו והצפי למספר זהה יחסית לרבעון החולף.

מעניין אם בלקברי תודיע מתי מרשמלו תגיע למכשירי ה Priv, מתי 10.3.3 תגיע למכשירי בלקברי 10, וכנראה שהכי מסקרן רבים, האם בלקברי תאשר שמכשיר נוסף עתיד להגיע לשוק השנה. הכרזה כזאת תהיה אישור שה Priv מבחינת בלקברי הוא הצלחה.

פרסום התוצאות יתקיים בתאריך ה  1.4.2016 כנראה בשעות הצהריים (יום שישי), אנחנו נהיה כאן.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.