David Kleidermacher, ה-CSO של BlackBerry ביקר השבוע בישראל ונאם בכנס ה-IoT השנתי

לאחרונה ראינו הרבה את David Kleidermacher, ה-Chief Security Officer של BlackBerry מופיע המון בתקשורת ובכנסים שונים ברחבי העולם.

David הצטרף לחברה בחודש פברואר האחרון ומאז הספיק לבקר בישראל פעמיים. הפעם הראשונה הייתה בחודש אפריל 2015 כחלק מצוות בכירים שהגיע לישראל לבדיקת האפשרות לחזרה לפעילות בישראל. הפעם השניה הייתה בשבוע האחרון כאשר הוזמן לנאום בכנס ה-IoT Summit בישראל שמתקיים זו השנה השלישית.

אמנם גם בביקור הקודם נפגשתי עם הצוות כולו, אך הפעם יצא לי להתלוות אל David במהלך כל הביקור (סה"כ 3 ימים) ולהכיר אותו ממש מקרוב. David, יהודי, חצי ישראלי אגב (אימו נולדה בחיפה ויש לו משפחה קרובה בכפר סבא) מאוד התלהב להגיע לישראל בפעם השניה השנה ובפעם המי יודע כמה בכלל וציפה להשתתפות בכנס ובנוסף לפגישות עם הרבה חברות סטארטאפ ישראליות אשר עוסקות באבטחת סייבר.

לדבריו, המדיניות של BlackBerry בתחום ה-IoT ואבטחת הסייבר הינה: "קיימים שני אזורים בעולם, עמק הסיליקון וישראל, אשר אם אינך נוכח בהם באופן זה או אחר, אינך קיים למעשה". שמעתי ממנו את הסלוגן הזה בכל מצגת או פגישה בהשתתפותו. אנו כבר רואים את תחילתה של יישום מדיניות זו עם רכישת WatchDox הישראלית וכן AtHoc אשר אמנם פועלת בחו"ל אך נוסדה ומנוהלת בידי ישראלים. ראינו גם שאחת המטרות בביקור של John Chen בישראל במהלך חודש ספטמבר הייתה להיפגש עם חברות סטארטאפ על מנת לבדוק אפשרות לשיתופי פעולה.

גם הביקור הנוכחי לא נועד אך ורק למטרת הכנס אלא אף נועד לקידום העסקים של BlackBerry בישראל וליצירת קשרים (Networking):

ביום שלישי, ה-10 בנובמבר התקיים כנס ה-IoT השנתי בישראל. אמנם זה אינו הכנס היחיד וצפויים להתקיים מספר כנסים דומים בקרוב, אך הפעם הרגישו מארגני הכנס בשלות לכלול גם את נושא אבטחת המידע והסייבר כנושא בין העיקריים בכנס. הכנס, שאגב שמו המלא היה The 3rd Annual IoT Israel Summit, התקיים באודיטוריום סמולארז באוניברסיטת תל אביב וכלל רשימה מכובדת ביותר של יזמי הייטק מהארץ ומהעולם כגון מנהל השיווק של GE, דב מורן שלנו (מייסד M-Systems וממציא ה-USB Flash drive) ועוד.

המצגת של David הייתה די מאלפת וגרפה תשואות רמות. הוא כמובן התחיל בזה שתאר את השינוי שעברה BlackBerry במהלך השנתיים האחרונות תחת שרביטו של John Chen והמעבר להיות חברת תוכנה לעומת יצרנית סמארטפונים כבעבר. הוא אף פרט את 5 הרכישות שביצעה החברה במהלך 18 החודשים האחרונים, כאשר האחרונה בהן שהושלמה אך לפני כשבוע הייתה Good Technology. הוא המשיך בתאור הפלטפורמה של BlackBerry לאבטחת האינטרנט של הדברים. בגדול, אם כיום מחוברים לאינטרנט רק מחשבים וסמארטפונים, הרי שלקראת 2020 ההערכה היא שהמון התקנים כגון רכבים, מכשירי חשמל ועוד יהיו מחוברים לאינטרנט ועל כן כמובן היכולת לנהל ולהגן עליהם בפני חדירה תהיה מורכבת הרבה יותר. דייויד ציין כי המטרה של החברה היא לא בתגובה לארועי חדירה אלא יותר במניעת ארועים אלו. כלומר, להיות פרואקטיבי ולא ראקטיבי, גישה בהחלט מבורכת לעומת הנהוג כיום, מה שמכונה בפיו גישה תבוסתנית משהו. ועל זה הוא זכה למחיאות כפיים ממושכות.

מיד כשירד מהבמה, התחילה נהירה של נציגים מחברות הזנק (סטארטאפ) אליו אשר לא נפסקה עד לסוף היום. מהר מאוד אזלו כרטיסי הביקור שלו. לי זה נתן הרגשה מאוד טובה. נהניתי לראות את הנהירה של מנכ"לים, מנהלי שיווק ועוד אליו במטרה להיכלל בין אלו שיזכו לשיתוף פעולה עם BlackBerry. בשיתוף פעולה לא מדובר בהכרח על רכישה אפשרית אלא החל מאפשרות פניה משותפת ללקוחות פוטנציאליים, דרך הכללה של המוצר אותו מפתחת החברה הישראלית בפורטפוליו של BlackBerry כאשר אנשי המכירות של החברה ימכרו גם את מוצרי החברה הישראלית תוך ניצול הקשרים שלהם לארגונים רבים ברחבי העולם, דרך השקעה ועזרה אפשרית בחברה, וכמובן אפשרות גם של רכישת החברה. הכל בהתאם לכמה זה עולה בקנה אחד עם מטרותיה של BlackBerry.

היום השני לביקור נוצל ברובו לצורך ראיונות עם גורמי מדיה שונים בישראל (אנו נפרסם את הראיונות האלו לאחר שכמובן יתפרסו בכתבי העת אשר ביצעו ראיונות אלו) תוך התמקדות כמובן בתחום מוצרי האבטחה והאנטרפרייז. אציין כי עוד ראיה לרצינות אותה מראה החברה כלפי מדינת ישראל הינה שלאחרונה חתמה החברה הסכם ייצוג שתחום יחסי הציבור עם סוכנות מקומית מנוסה מאוד. אני חייב לציין כי הסוכנות המקומית פועלת בשיתוף פעולה מלא איתנו באתר ולפיכך אנו כפופים גם להנחיות מהם. ההודעות הרשמיות האחרונות אותן פרסמנו לגבי סיום עסקת הרכישה של Good וגם לגבי השקת ה-BlackBerry Priv כבר נוסחו בעברית על ידי הנציגות המקומית. אנו כמובן מברכים מאוד על מינוי סוכנות PR מקומית ובהחלט רואים שיתוף פעולה נרחב מאוד עימם. כעת אנו די בטוחים שנראה יותר נוכחות של החברה בעיתונות והמדיה הישראלית.

הנה אחת התמונות שלנו עם סיום אחד מהראיונות:

DSC01010

לאחר מכן שמנו פעמינו להתכנסות בפורמט שולחן עגול של כ-40 חברות סטארטאפ בהרצליה אשר ניזום ואוגד על ידי גוף שנקרא Cyber Together. מטרת גוף זה אשר מקבל אף תמיכה מהמדען הראשי הינה סיוע וליווי חברות סטאראפ ישראליות בתחום הסייבר ויצירת קשרים עבורן עם קרנות הון סיכון או חברות גדולות יותר בעולם.

בכנס הזה גם כאן הציג David מצגת דומה שהוכנה מראש למטרת כנס זה אשר הציגה את השינוי בחברה, דרך תאור הפעילות והמטרות, כולל חיפוש שיתופי פעולה בתחום הסייבר עם חברות ישראליות. גם כאן מיד לאחר המצגת הגיעו הרבה נציגים של חברות והציגו את עצמם בפניו. David מצידו הצר על כך שמפאת קוצר זמן, רק 3 חברות ביצעו מצגת במהלך הכנס וכי הוא היה מעוניין לראות מצגות של כל 40 החברות שנציגהן נכחו בחדר. עד כדי כך נחשבות החברות הישראליות בעיניו. בשלב זה הוא הסתפק בחלוקת כרטיסי ביקור וביצירת קשרים, אך ציין כי יבקש מכל מי שייצור קשר עימו לקבל את המצגת ולהמשיך את שיתופי הפעולה. הוא כבר סימן מספר חברות אשר עימן הוא מעוניין להמשיך את הפעילות ושלדעתי נשמע בעתיד על שיתוף פעולה כזה או אחר עימן.

היום השלישי לביקור נוצל לצורך פגישות עם לקוחות פוטנציאליים של החברה בארץ. מטעמים מובנים לא אכנס לפרוט יתר כיוון שאלו עסקאות לטווח ארוך אשר עדיין בהתהוות.

הנה גלריית תמונות הביקור שלו בישראל:

 

 

כאשר נפרדתי ממנו עם סיום הביקור כאשר שם פעמיו לפגישה עם בני משפחתו המקומיים, סיכם לי את הביקור במספר משפטים  אשר תאם לחלוטין את ההרגשה שלי: "הביקור הזה שונה בתכלית מהביקור הקודם (באפריל). אם אז שאלו אותנו מה לעזאזל אנו עושים בישראל ומדוע הגענו, הרי שהיום, לאחר הרכישות האחרונות של חברות ישראליות ואחרות, הרגשתי עצמה וסיפוק. ראיתי נהירה של חברות סטארטאפ מקומיות אשר משוועות לשיתוף פעולה איתנו, וזה רק מוכיח כי הפעילות שלנו בעת האחרונה הינה בכיוון הנכון".

אני לחלוטין מזדהה עם כל מילה בדבריו. וכמובן נמשיך לעדכן אתכם בפעילות של BlackBerry בישראל ובחדשות לגביה. בנוסף, רכשתי חבר קרוב וזה אולי שווה יותר מהכל.

 

Shlomi
About Shlomi 2333 Articles
שלומי גברא, יוצא תעשיית ההייטק, תמיד משתדל להישאר בחזית הטכנולוגית. מעיד על עצמי כמכור לטכנולוגיה בכלל ולגאדג'טים בפרט. נמנה על נושאי דגל הבלקברי בישראל יחד עם שותפיי היקרים בבלוגברי בעבר וכאן ב-BerryIL בהווה. יחד אנו נביא אליכם את החדשות הטריות מעולם הבלאקברי תוך שימת דגש על הנוגע לנו, בישראל. אנו כמובן, נביא את החדשות אליכם ללא משוא פנים או דעות קדומות. הישארו איתנו, יש הרבה סיבות מדוע :)