משלוחן העורך : ה Trolls שמנסים לפגוע, לא יצליחו

עם ההכרזה על מכשיר סליידר של בלקברי אי שם בתחילת השנה החלו בקהילות בלקברי רבות ברחבי העולם לדון בשאלה אנדרואיד או לא. האם מהלך שכזה טוב או לא. הרבה שאלות עלו ודיונים שעד היום אנו דנים בהם ברשתות חברתיות,פורומים ואתרים.

מאז כניסתו של Chen לתפקיד המנכ"ל הקבוע (הוא התחיל בתור מנכ"ל זמני) הוא ביצע שינויים רבים בחברה, שחלקם העצימו את את היתרונות שעליהם בלקברי הוקמה וחלקם עם הזמן גרמו לבלקברי להתנהג אחרת בכל הקשור לדיבור על טלפונים חכמים כמטרה העיקרית של החברה. הרבה מסכימים והרבה חולקים על המהלכים של בלקברי. הכל כמובן בסדר גמור.

בתקופה האחרונה מספר אתרים (לא נציין שמות) שהכריזו על עצמם כ Fan Sites הפכו את עורם בצורה מסוימת והחלו בפרסומים שחלקם אסורים כמו הדלפות מידע שהם חתמו על NDA כדי לקבל אותם או פרסומים בפורומים שלהם כנגד החברה עצמה והמהלכים שלה כאשר מתנגדים מושעים מהפורום.

חלק מאותם אתרים כבר אינם מסקרים רק את בלקברי, כאשר הסיקור הוא זה שהעלה אותם על המפה וחלקם אמנם אתרים גדולים אך מזמן אינם מייצגים את קהילת הבלקברי ברחבי העולם. במהלך הזמן פגשנו ברחבי הרשת מספר אנשים שהם למעשה מעריצים של בלקברי לטוב או לרע. הם יודעים לבקר שצרך אך התמיכה היא בלתי ניתנת לערעור, אותם אנשים היו חלק בהתחלה של האתרים שצויינו בפסקה הקודמת.

את חלקכם זה בטוח לא מעניין שכמה אתרים שמסקרים את בלקברי "רבים" ביניהם. אך למעשה האתרים  משפיעים על דעת הקהל, ואני (טור דעה, הכל פה זה דעתי בלבד) רוצה שאת המידע שאתם תקבלו – מעבר ל BerryIL כמובן, תקבלו במקומות הנכונים.

חשוב להדגיש שמידע שמועבר למפתחים או לאתרים עם NDA אסור לפרסם עד לתאריך שבו הכל הופל גלוי באישור. נכון שלעיתים אנחנו רוצים לדעת כמה שיותר פרטים על הכל, אך הדלפות אלו פוגעות בהרבה מקרים בחברה. אני לא מדבר על הדלפות מכוונות שנעשות למען יחסי ציבור, דוגמא מצויינת הוא ה Priv אשר כנראה היה צריך להיחשף רק החודש, ומספר מדליפים הכריחו את בלקברי להצהיר על המכשיר, כנראה במקום לקבל אירוע השקה ראוי מכשיר חדש. הדבר נוגע גם להדלות של עדכוני גרסה.

אנחנו כאן ב BerryIL עבור בלקברי והמשתמשים, מעריצים אמיתיים שרוצים בטובת החברה. כל ביקורת שמועברת כאן באתר נעשית בצורה המקובלת ולא תוך כדי ניסיון לקבוע דעות. אנחנו כאן כדי לקדם את מותג, את המוצר שאנחנו אוהבים.

 

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.