הניסוי, למחוק את What'sApp ולשרוד רק עם BBM

הנה ניסוי שאני מנסה להכין את עצמי אליו מנטלית כבר שנה, כן שנה אתם קוראים נכון. הרעיון הוא למחוק את האפליקציה שמנהלת להרבה אנשים את החיים בקבוצות אינסוף ולהתנהל עם BBM (שאחראית על מרבית הפעילות שלי) ועם הודעות SMS לאלו שיתקשו להתקין את BBM אצלם במכשיר.

הרעיון כפי שאמרתי נמצא בראש שלי כבר כשנה, בכל פעם איימתי שאני אמחק את האפליקציה ששואבת את המידע שלי עבור פייסבוק (זוכרים שהיא קנתה אותה?), וכמובן מאפשרת לכל מי שמחזיק בנייד שלי לשלוח לי הודעות/פרסומות. 

אז נכון, אתם תמיד תוכלו למצוא קווים מקבילים ל BBM ואף להגיד שניתן לעשות Block למשתמשים, אך זאת תוצאה של אפליקציה שיודעת שבינה לבין פרטיות אין כמעט קשר. נכון ש Whatsapp עושה ככל יכולתה להדמות ל BBM עם אישור קריאת הודעה או שיחות קול ע"ג הרשת. אך תכונות אלו לא מתקרבות עדיין לרמה בה נמצאת BBM מבחינתי, עם יומן משותף לקבוצות ועם אלבום תמונות משותף, ועד העברת כספים ב PayPal (השירות שיגיע בקרוב), העברת איזה סוג קובץ שאני רוצה וגם Glympse נהדרת.

אני לא רוצה שיזהו אותי לפי הנייד שלי, אני מעדיף לשלוט באנשים שאני משוחח איתם בעזרת אישור מוקדם. וכן גם Channels נמצאת בתמונה, עם ערוצים שבהם אני חבר ולא ניתן להטריד אותי. לזה אני קורא פרטיות.

כאשר ניתן לבצע שיחות פרטיות יותר (שנמחקות מייד) או הודעות בסגנון SnapChat שבהם אתם שולחים הודעה שניתן לקרוא אותה למשך עד 20 שניות, ואפילו לבטל הודעה שנשלחה. לזה אני קורא פרטיות.

מה אתם חושבים ? אתם גם רוצים לנסות ?

השוואה קצרה (וקצת לא מעודכנת בין תוכנות המסרים בשוק)

original_16803262

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.
  • Some1

    מבחינה ממשקית וואטסאפ יותר נוחה לי מביביאם. אבל מכל בחינה אחרת החל מאבטחה וכלה באפשרויות ביביאם עדיפה. הניסוי שלך מעניין אבל אני חושש שזה לא תלוי בך אלא במי שאתה בקשר איתו. אם הם יסכימו להתקין אפליקציה יעודית רק בשביל להתכתב איתך אז יש לזה סיכוי. אם היית גר בדרום אפריקה למשל, שם הבלקברי פופולרי כמו אייפון ואנדרואיד אז כמעט לכל אחד יש ביביאם בטלפון כי הבלקברי לפני מערכת ההפעלה עשר תמכו רק בזה. יש לי שם חברים ומשפחה אז אני מכיר את השימושיות שם די טוב. מה שמעניין זה שבישראל בלקברי הפך להיות שם נרדף למכשירים ישנים בעלי איכות נמוכה ואילו בעולם, לא בכל מדינה אבל בהחלט במדינות שונות ולא מעטות מתייחסים לבלקברי כאל מתחרה לאייפון ואנדרואיד. הפער בתפיסה של בלקברי כמותג הוא מקור הבעיה של בלקברי בעולם ובארץ בפרט. אם יצליחו, או שאולי נצליח, (אם יש לכם רעיון למיזם משותף שאפשר לעשות כאן, כדי לנסות לשנות את התפיסה לאנשים בישראל), הוא מקור הבעיה של בלקברי על שלל נגזרותיה כולל ביביאם. אני מציע לנסות להפיק סרטוני יוטיוב שמבצעים השוואה בין איך עושים דברים באייפון, איך באנדרואיד ואיך בבלקברי. הסרטונים צריכים לשים דגש על היתרונות של בלקברי למשל ההאב או ההבדל בין בלקברי עשר (הרצת אפליקציות אנדרואיד) למערכת ההפעלה הקודמת כי אנשים בישראל לא מבינים שזו מערכת הפעלה חדשה שלא מגבילה אותם באפליקציות כמו בעבר. אולי שווה להמתין למכשיר החדש לפני שעושים קמפיין כזה. בסופו של דבר אם נצליח להרים משהו שיהיה מספיק מעניין ולא סתם סרטוני השוואה יבשים, זה ישותף הרבה וזה יכול לחולל פה או לתרום לחולל פה את השינוי המיוחל.

    • אתה מציע הרבה רעיונות טובים. אתה מוזמן לפנות אלי למייל Info@berryil.com אולי אתה רוצה להצטרף לצוות ?