אז מה זה Prosumer? המושג אותו המציאה בלקברי והמיייחסת אותו לסוג הלקוחות אליו היא מכוונת

bb_buildings

מאז ההכרזה על שינוי הייעוד של בלקברי כחברה, והצבת הלקוחות הארגוניים בראש מעייניה, על מנת לשמר ולחזק את השליטה בעולם הארגוני, הומצא מושג חדש הנקרא Prosumer. מיד חשבנו שמדובר בשילוב בין המילים "Consumer" או לקוח ובין המילה "Professional" (מקצועי או מקצוען). אך האם זה נכון?

בלקברי תמיד התמקדה בסוג לקוחות מתקדמים יותר לעומת משתמשי הפלטפורמות האחרות. מכשירי הבלקברי תמיד היו יעילים יותר לעומת המתחרים ושימשו כמכונת תקשורת מעולה. בין אם זה במיילים או בהודעות וכד'. מנכ"ל בלקברי כינה את משתמשי הבלקברי כ-Hyper Connected (מחוברים תמידית). אבל היום קיבלנו הגדרות למושג Prosumer ממספר מנהלים בבלקברי וכיצד הם רואים את זה.

Michael Clewley, דירקטור האחראי על ניהול מוצר התוכנה למכשירים הניידים בבלקברי מגדיר את ה-Prosumers כך:

“Their sole purpose is that this is primarily a communications device and a productivity machine”

“While applications are good to have in some respects they’re not primary or sometimes even secondary for that type of user. And if they do use applications they’re using very targeted specific applications, they’re not spending a lot of time in the storefront browsing for the latest or greatest or trying to find out what’s hot and stuff like that. They’re going to look for apps that help get the job done for them.”

Todd Wood, סמנכ"ל בכיר לתכנון אומר:

some think the “pro” in prosumer stands for professional, but it can also be short for producer.

“They create more content than they consume, in most cases, and arguably that was the original definition of prosumer”

“There’s a set of BlackBerry users that really think of themselves as enterprises in and of themselves so they want to choose a more professional or semi-professional device.”

 

ובמהלך כנס BlackBerry Jam Asia שנערך בחודש הקודם הגדיר Alec Saunders את המושג כך:

Those who value technology purposefully built for enhancing productivity. Pro-sumer are those whom are looking for professional capabilities in the professional world. They are the most active users of their devices, they look for the best devices. They are the ones whom will help drive the devices, they are the biggest spenders.
(PS: Prosumers includes the current users of BlackBerry 10 devices)

היכן הייתם ממקמים/מגדירים את עצמכם?

Shlomi
About Shlomi 2334 Articles
שלומי גברא, יוצא תעשיית ההייטק, תמיד משתדל להישאר בחזית הטכנולוגית. מעיד על עצמי כמכור לטכנולוגיה בכלל ולגאדג'טים בפרט. נמנה על נושאי דגל הבלקברי בישראל יחד עם שותפיי היקרים בבלוגברי בעבר וכאן ב-BerryIL בהווה. יחד אנו נביא אליכם את החדשות הטריות מעולם הבלאקברי תוך שימת דגש על הנוגע לנו, בישראל. אנו כמובן, נביא את החדשות אליכם ללא משוא פנים או דעות קדומות. הישארו איתנו, יש הרבה סיבות מדוע :)