DingleBerry פועל יפה גם על גירסה 2.0.0.6149 של ה-PlayBook. תמונות אפליקציות אנדרואיד מרקט על המכשיר שלי

 

אתמול השיקה RIM עדכון לגירסת הבטא של OS2.0 ל-PlayBook. גירסה זו תומכת כפי שפירסמנו גם בהעברת מוזיקה דרך חיבור BT (מה שנקרא A2DP) לאוזניות או התקנים מחוברים ב-BT, ובנפרד מה-Bridge. לגבי עדכוני שפות, עדיין אין עברית לצערינו.

גירסה זו כמובן סגרה את ה-Root שביצעתי קודם לכן למכשיר. לקחתי הימור וביצעתי שוב Root בעזרת גירסה 2.11 של DingleBerry ולהפתעתי זה הצליח.

לאחר מכן התקנתי את האנדרואיד מרקט והתחלתי להוריד משם אפליקציות מקומיות, ברוב המוחלט של המקרים לא נתקלתי בבעיה והאפליקציות פועלות נהדר. הבעיה מתחילה עם אפליקציות שעושות שימוש בחומרה כגון אפליקציות ניווט (ניסיתי את Waze ו-Sygic שלא פועלות כיוון שהן ניגשות לרכיב ה-GPS שנמצא ככל הנראה בכתובת שונה מאשר במערכות אנדרואיד רגילות ולכן קורסות) או אפליקציות שעושות שימוש במצלמה.

 

אז איך עושים את זה? מה סדר הפעולות:

 1. עדכנו את גירסת ה-PlayBook לבטא של OS2.0. לצורך כך יש להירשם לבטא של גירסת המפתחים ולהכניס את מספר PIN המכשיר בכתובת הזו
 2. לאחר הרישום תקבלו עדכון גירסה בבדיקת העדכונים הזמינים. העדכון אמור להופיע לכם לעיתים במיידי אך אפשרו עד לשעה לאחר הרישום, בתלות בעומס המבקשים.
 3. בצעו את העדכון (גודל העדכון כ-315MB אך יכול להשתנות בכמה MB לכאן או לכאן). בסיומו יש לאתחל את המכשיר.
 4. בצעו Root למכשיר בעזרת DingleBerry. בצעו את התהליך ממש על פי ההנחיות שיופיעו במהלך הביצוע עד להצלחת ה-Root.
 5. ניתן להיעזר במדריך הוידאו לביצוע ה-Root שפורסם גם אצלנו. המדריך מראה גם כיצד להתקין את המרקט של אנדרואיד על המכשיר, אך בשלב הזה הוא הופך מעט להיות מסורבל ולכן בצעו את ההנחיות על פי מדריך זה רק עד השלב בו אתם מתחברים למכשיר בעזרת WinSCP, פותחים סייר קבצים שלו ומנווטים ל-Root Directory ב-PlayBook. בשלב זה הפסיקו להשתמש במדריך הוידאו והמשיכו לסעיף הבא.
 6. הורידו את חבילת האפליקציות ל-PlayBook (קובץ RAR) וחלצו את הקבצים לתיקיה במחשב. חבילת אפליקציות זו כוללת את כל מה שתזדקקו לו בהמשך כולל המרקט עצמו ועוד אפליקציות של Google.
 7. בעזרת WinSCP, גיררו את 2 התיקיות הנקראו system ו-data לתיקיה הראשית ב-PlayBook (תמונת מסך מצורפת). כשתישאלו אם לדרוס קבצים קיימים ביחרו ב-Yes to All:
 8. בעזרת המדריך שלנו להתקנת אפליקציות Air ו-Flash ל-PlayBook, התקינו את ה-ADW Launcher הנכלל בחבילת האפליקציות שהורדתם קודם. זהו אותו קובץ BAR שאתם רואים בתמונה למעלה לצד 2 התיקיות שאותן כבר העברנו ל-PlayBook בסעיף הקודם.
 9. בסיום ההתקנה, בצעו איתחול ל-PlayBook (זה מחויב על מנת שה-Android Player יאכלס את ההעלאה של ה-Launcher שביצענו). ותקבלו אייקון של ADW Launcher במסך הראשי. לדוגמה כבתמונה הזו:
 10. ליחצו על אייקון ה-ADWLauncher ותקבלו את המסך הבא. זה הכל, פשוט ויפה. תתחילו להתקין אפליקציות אנדרואיד:
 11. תהנו לכם. אני מצרף מספר תמונות מסך של אפליקציות שהספקתי להתקין מאתמול בלילה. מכיוון שישנן אפליקציות שבשל העובדה כי תוכננו לעבוד בתצוגה מאונכת, גם ב-PlayBook הן פועלות כך ולכן בשל העירבוביה בין תמונות מאונכות למאוזנות נאלצתי לאפשר תצוגה ריבועית. אתם תראו בצידי התמונות המאונכות שטח שחור ואותו הדבר בתמונות המאוזנות, שטח שחור מעל ומתחת לתמונה. עימכם הסליחה.

[smooth=id: 9; width:690; height:690; timed:true; arrows:true; carousel:false; links:true; info:false; align:center; frames:false; delay:5000; transition:crossfade;]

Shlomi
About Shlomi 2333 Articles
שלומי גברא, יוצא תעשיית ההייטק, תמיד משתדל להישאר בחזית הטכנולוגית. מעיד על עצמי כמכור לטכנולוגיה בכלל ולגאדג'טים בפרט. נמנה על נושאי דגל הבלקברי בישראל יחד עם שותפיי היקרים בבלוגברי בעבר וכאן ב-BerryIL בהווה. יחד אנו נביא אליכם את החדשות הטריות מעולם הבלאקברי תוך שימת דגש על הנוגע לנו, בישראל. אנו כמובן, נביא את החדשות אליכם ללא משוא פנים או דעות קדומות. הישארו איתנו, יש הרבה סיבות מדוע :)
 • Rubi Liani

  שלומי איך הגדרת מקלדת בעברית?

  התקנתי את המקדלת Multi-lang וכאשר אני נכנס להגדרות מקלדת ומסמן אותה לא נתפסת הבחירה,
  הבעיה שמעכשיו גם הבחירה של מקלדת BB לא נתפסת.. 🙁

  אין לי מקלדת לאפליקציות Android..

  • בהגדרות ישנה אפשרות לבטל את הסימון מה-BlackBerry Keyboard בכדי שהמקלדץ של ה-PlayBook לא תקבל עדיפות לעומת ה-MultiLang Keyboard ולא תיכנס לפעולה.
   רק אז המקלדת של האנדרואיד מקבלת עדיפות.

 • Rubi Liani

  משום מה לא נשמרת הבחירה בCheckbox כשאני עוזב את החלון.. מה שמוזר שאני לא מצליח לבחור חזרה את המקלדת של בלקברי.. אז לא נפתחת שום מקלדת באפליקציות..