התקלה בשירותי הבלקברי עדיין קיימת

אם חשבנו הבוקר שהתקלה בשירותי הבלקברי מאחורינו, בשעות האחרונות נשמעות טענות אצל חלק מהמשתמשים על כך שהתקלה עדיין חיה ובועטת.

להזכירכם, אתמול משעות הצהריים חלו שיבושים בשירותי הבלקברי (BIS) הכוללים שליחה וקבלה של מיילים, BBM, גלישה ועוד תקלות למשתמשי הבלקברי באיזור אירופה ,מזה"ת ואפריקה.

מקור התקלה ככל הנראה הינו בשרתים הממוקמים באנגליה.

ידוע לנו שחלק מלקוחות סלקום חוו את התקלה בשירותי הבלקברי, לעומת זאת התקלה פסחה על לקוחות אורנג', אין לנו מספיק מידע לגבי לקוחות פלאפון.

נשמח לשמוע האם אתם חוויתם תקלה זו אצלכם?

נמשיך לעדכן…

Gal Ben Enosh
About Gal Ben Enosh 102 Articles
גל בן אנוש בן 28, קיבוצניק (מהצפון) לשעבר. סטודנט לתואר ראשון ועובד במקביל בתעשיית ההיי-טק. רואה את הערך המוסף שהבלקברי מביא עימו ורוצה לחלוק זאת עם אחרים. אני מאמין שהבלקברי עוד לא אמר את המילה האחרונה ויישאר כאן עוד המון זמן. וכך גם אנחנו..

38 Comments

 1. שלומי האם יש צפי במקרה על מתי תתוקן התקלה….???? קצת אופטימיות בבקשה!

  • אומנם לא שלומי, אבל מרשה לעצמי לענות לך… 🙂

   השמועות אומרות (אין אישור רשמי של אף אחד) שזה יתוקן עד חצות הלילה (שעון ישראל).
   אך כפי שכבר ציינתי, אין אישור וזאת רק שמועה.

 2. בפלאפון המצב קטסטרופלי כמו אצל כולם. לא רוצה להיות הישראלי המכוער אבל נראה לי שאם חברה מכובדת עושה פאדיחה כזו קולוסאלית, ראוי שיתנצלו ויפצו. שלא נדבר על זה שלא טרחו להודיע שיש תקלה והיינו צריכים להיתקל בזה בעצמנו 🙁

   • חד משמעית לחזק את דבריו של גל ולהבהיר: הבעיה אינה של מי ממפעילות הסלולאר שלנו אלא בעיה גלובלית שנובעת מתקלה בשרתים של RIM. התקלה מקיפה את כל אזור EMEA הכולל את אירופה, המזרח התיכון ואפריקה.
    כמוכן בהודעה של RIM מצוינות מדינות נוספות כגון ברזיל וארגנטינה שמושפעות אף הן מהתקלה.

    סבלנות חברים, RIM פועלת לתיקון התקלה.אין טעם להאשים את חברות הסלולאר שלנו.

 3. גם בפלאפון הבעיה קיימת לצערי 🙁
  חלק מהדברים עובדים, חלקם לא… הוואטסאפ לדוגמא בכלל לא עולה, משחזר את עצמו ונתק על עמוד ההתקנה…

  מקווה שיסץדר בקרוב!

 4. ללא שום עדכונים מצידם התקלה ממשיכה ביום השני.
  מידי פעם הם מצייצים בטוויטר שכמה משתמשים עדיין חווים תקלות, כאילו שבמדובר באדם אחד או שניים. ככה לא מתנהלת חברה רצינית.
  לא יתכן שכל המערכות נופלות ואף אחד לא יודע על זה כלום.

 5. היי גל, חברים.
  גם אני סובל מהתקלה..(סלקום)
  אמרת חצות הלילה.. כבר 22:30, ועדיין לא עובד ..:(

 6. קיבלנו ידיעות שתוכנת ה-Whatsapp חזרה לפעול, אך ה-BBM טרם חזר לפעולה.
  האם אתם יכולים לאשר/לדחות את הידיעות הללו?

  • יופי…האם סלקום או פלאפון?
   נקווה שהמגמה תימשך וכי השרות יחזור לפעילות מלאה ובקרוב.

  • עדכון נוסף שקיבלתי כרגע, דווח על קבלת הודעות ב-BBM אך ללא יכולת לשלוח עדיין. זה מראה כי אכן ההודעה האחרונה של RIM על צבר הודעות ענק שתקוע וייקח זמן עד שישתחרר בצלואו אכן נכונה. נקווה שבמהלך השעות הקרובות כל צבר ההדועות התקועות ישוחרר

   • the prolonged outage in the EMEA region for the last two days is because of a “Core switch failure.” You would think RIM would have a redundant hot or cold core switch but according to RIM the “transition to a backup switch did not function as tested, causing a large backlog of data… RIM said it is now working to clear the backlog and restore normal service as soon as possible.”

    • סטטוס שירות אצלי:

     לקוח סלקום, BB 9800.

     אינטרנט – אין

     אימיילים – אין

     עדכונים חברתיים – אין

     BBM – לא שולח ולא מקבל (ניסיתי עם חבר מארה"ב, לא אירופאי או ישראלי)

     WhatsApp – מקודם כשדווח פה שהיא עובדת, באמת עבר המסך הראשוני של התוכנה שאומר שאי אפשר לסיים את ההתקנה כי Timed Out (בגלל חוסר גישה), ואף סומנה לי בשני ווים (V – ז"א הודעה נשלחה) על הודעה משעה 4. אבל התוכנה לא מקבלת הודעות בחזרה ממכשירים אחרים + הודעות שנשלחות כעת שוב מסומנות באייקון של שעון (ז"א, המכשיר לא מצליח לשלוח לשרת את ההודעה – דהיינו יש גישה לשרת, אבל המכשיר לא מצליח לשלוח ולקבל הודעות ממנו).

     Facebook – משום מה, המכשיר מראה לי עדכונים מלפני 28 דקות, ז"א היה כנראה חיבור רגעי לפני כחצי שעה בה קיבלה האפליקציה עדכון אבל כעת שוב הכל מת.

     Ynet – מוזר מאוד, ממש. אבל בזמן שבשאר המכשיר אין שום גישה לאינטרנט, האפליקציה של Ynet משדרת עסקים כרגיל – אני מקבל הכל כרגיל…

     Waze – אין

     AppWorld – אין

     בשורה תחתונה, רוב האפליקציות שדורשות חיבור לא עובדות כצפוי, אבל העניין של Ynet ממש מוזר לי… 🙂

 7. רק להבהיר – אני ממש לא מאשים את פלאפון. זה הכל על RIM במקרה הזה ומהם צריך לבוא הפיצוי.
  עדכון מצב – עדיין אין WAZE ויש זליגה מדי פעם של מיילים. פשוט בושה וחרפה.
  האם מישהו יודע על מקרה דומה בחברות אחרות?

 8. הזליגה שאתה חווה היא ככל הנראה שחרור צבר ההודעות העצום ש"נתקע" בשרשת במהלך היומיים האחרונים. ייקח זמן מה עד שהכל ישוחרר. האם שאר הדברים כן עובדים?

 9. את עניין המיילים שנתקעו במערכת הבנתי 🙂 בינתיים הפייסבוק לא מגיב (נותן שגיאות שרת וכד') אבל מכיוון שגם שם יש זליגה של הודעות מדי פעם אני מניח שגם שם יש עומס הודעות ופוסטים. ה – WAZE לא עובד בכלל (למעשה עבד לשבריר שנייה הבוקר ונדם). אפליקציות "הארץ" ו – YNET עובדות כרגיל. לגבי BBM אני לא בטוח. אתמול שלחתי הודעה שלא ברור לי שהגיעה ליעדה.

 10. משיחות שהיו לי עם חברים ברשתות סלקום ואורנג' הבנתי שהתקלה כבר לא קיימת, אני ברשת פלאפון והתקלה עדיין בעינה עומדת.
  סתם מחשבה שעלתה לי לראש ויכול מאוד להיות שהיא סתם השערה משוללת יסוד היא שאורנג' וסלקום מתמחרות את חבילות הבלאקברי באופן שונה מפלאפון כך שלמעשה אצלם נדרשת חבילה מיוחדת עבור הבלאקברי. בפלאפון (שהם תמיד יותר זולים בשירותי בלאקברי)החבילה היא למעשה כמו כל חבילת Data שהם מספקים.
  מה שמעלה לי את ההשערה שאולי הם מקושרים עם rim בחוזה אחר שהוא פחות מחייב. לא נראה לי סביר שלקוחות יהיו מנותקים מהשירות במשך יומיים שלמים ו-Rim לא תפתור את הבעיה

  • אתה טועה, ההבדלים הם במיקום השרתים.
   השרת של אורנג' נמצא במזרח הרחוק ואילו של סלקום ופלאפון באנגליה ולכן אורנג' לא הושפעה.
   חבילות הבלקברי שכל הרשתות מספקות (לא חבילות הגלישה) הינן זהות מבחינה טכנית.

 11. אני לקוחת סלקום ושום דבר לא פעיל אצלי במכשיר כבר יומיים. לא אינטרנט, לא BBM ולא וואטסאפ. מה שכן, אפליקציית הפייסבוק משדרת עסקים כרגיל, אך ללא יכולת להתחבר לצ'אט. אתמול בבוקר נראה היה שהכל חזר לפעולה, אבל לקראת 1 בצהריים שוב הכל קרס. הפלאפון ממש חסר תועלת בלי כל החיבורים….

  • מבדיקה נוספת, לקוחות סלקום+פלאפון עדיין מושפעים מהתקלה. זה כנראה יימשך עוד מספר שעות עד לניקוי מוחלט של כל ה-Backlog. לקוחות אורנג' בודדים מושפעים אף הם. אישית לא נתקלתי בכאלו אך שמעתי שבודדים דיווחו.

  • חיובי, גם בסלקום – ווטסאפ עולה ללא אפשרות לקבלה או שליחה, אותו הדבר עם BBM.
   לפני שעה בערך חזר האינטרנט והתקבלו מספר מיילים אבל זה היה רגעי למשך מספר דקות, כעת שוב הכל מת…

 12. אפשר להבין שמיילים והודעות BBM יתעכבו בגלל ה- backlog העמוס (למרות שהודעות שנשלחו ב- BBM לא הגיעו ליעדן גם כשהשירות חזר אתמול לזמן מה). אבל לא ברור למה Whatsapp או שירותי אינטרנט אחרים לא פועלים. שירותי אינטרנט לא קשורים ל- backlog הזה, מה שמעלה את החשד שהתקלה היא לא בדיוק כפי שמתפרסם.

 13. Telegraph: BlackBerry outage enters day three

  Millions of BlackBerry users have entered their third day of an internet blackout, with no word on when the services might be restored. RIM, the Canadian company behind the BlackBerry brand, released limited details of the source of the ongoing problems last night. "The messaging and browsing delays being experienced by BlackBerry users in Europe, the Middle East, Africa, India, Brazil, Chile and Argentina were caused by a core switch failure within RIM’s infrastructure," it said in a statement at 10PM. "Although the system is designed to failover to a back-up switch, the failover did not function as previously tested. As a result, a large backlog of data was generated and we are now working to clear that backlog and restore normal service as quickly as possible. …
  http://www.telegraph.co.uk/technology/blackberry/8821912/BlackBerry-outage-enters-day-three.html

 14. עדיין כלום לא עובד!!!!!
  אינטרנט- אין!
  מיילים- באיחור עצוםםם!
  BBM- אין בכלל מה לדבר…
  פייסבוק-ממש לא עובד

  בקיצור כלום לא עובד!!!
  אני לא מאמינה שאני אומרת את זה אבל- אני שונאת בלאקברי!!!! יום שישי מחליפה כנראה לאייפון!

 15. סליחה שאני מגיבה ככה….אבל עם כל הבלאגן הזה….אין על בלקברי 🙂 ואין סיכוי שאני עוברת לצעצוע הזה….שלוממממממיייייי או גל יש חדש ????????????

 16. עדיין לא לצערנו. ממתינים לעדכונים. מיד לכשנדע נעדכן בכל הערוצים: כאן, בפורום ובפייסבוק/טוויטר

 17. ציטוט ממישהו ב-CrackBerry לגבי התקלה:

  Update [7:30am ET] from Kevin: Well this just SUCKS. Apparently things are getting worse before they get better. Waking up in Canada this morning my BlackBerry services are still down (lost service last night). No updated message from RIM yet on on what's going on. Looking at some tweets from BES Admin friends, we're hearing as of two hours ago that "Limited service expected for at least another 8 hours for BIS and BES Email, no word on BBM, BISB and Push API." Hopefully we'll get an update from RIM this morning and things will be back to normal SOON.

 18. פשוט להתפוצץ. זה לא שתקלות לא יכולות לקרות – למעשה, אני בטוח שהן קורות כל הזמן לכל החברות. השאלה זו מידת ההשפעה, איך מטפלים, איזה מין גיבוי יש וכו' וכו' וכו'. כרגע זה כבר ברמת פאדיחה בינלאומית שחברה חובקת עולם לא מצליחה להחזיר שרותים ללקוחות שלה. אפשר לצחוק על אייפון שהוא צעצוע, עד מחר, העובדה היא שלבת שלי יש אינטרנט וכל השאר, ולי אין.

 19. צודק לגמרי!!!
  פרסמנו כרגע פוסט מתעדכן שמרכז את כל ההודעות הרשמיות ש-RIM מוציאה מידי פעם בנוגע לתקלה.
  מציע להעביר את הדיון לשם.

  אנו כמובן עוקבים בדריכות אחר הארוע ונעדכן בכל זמן נתון לכשנשמע משהו חדש.

  • iphoneil.co.il כבר תפוס, אבל אם תזדרד תוכל לתפוס את phoneil.co.il.
   ליתר ביטחון.

התגובות סגורות.